VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

8 maja 2021, godz.2129
  1. Świętowanie Niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. On oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy my mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty chrześcijańskie.
  2. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje oraz błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Wspomnienie N.M.P. Fatimskiej, Piątek: Święto Św. Macieja Apostoła
  4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II, który miał miejsce w 1981 r. Zapraszam w czwartek na pierwsze w tym roku kalendarzowym nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. O podanie intencji naszej wspólnej modlitwy proszę Żeńską Różę Różańcową p. Lilianny Krycińskiej. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej. Z przyczyn epidemicznych nie będzie procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i maturzystów, którzy zdają swój egzamin dojrzałości i wybierają drogę kolejnego etapu nauki tym razem już związanej ze studiami.
  6. Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Informacja dotycząca I Komunii Świętej. Ponieważ trwa stan epidemii, informuję, że Rodzice Dzieci I Komunijnych podjęli decyzję, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się zarówno w formie indywidualnej oraz grupowej. W tym roku ta Uroczystość zaplanowaliśmy na 11 lipca.
  8. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki odprawiamy o godz. 16.30.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest majowoczerwcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Przemysław Kostrzewski oraz + Krystyna Jakubowska. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.