VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020 r.

16 maja 2020, godz.2100
  1. Cieszę się, że z dnia na dzień jest nas coraz więcej w naszych Kościołach, że wracamy do naszych świątyń zarówno w Kostomłotach jak i w Wichrowie, że tęsknimy za wspólnotą i za sakramentami. Za Przewodniczącym KEP, abp. Stanisławem Gądeckim powtarzam, że tzw. „nowa normalność” nie może oznaczać trwałego odizolowania większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy Św. Z kolei papież Franciszek podkreśla, że sakramentów i Kościoła nie można przenieść do wirtualnego świata, a odprawianie Mszy Św. bez wiernych to „niebezpieczeństwo”. Msza Święta w telewizji, w radio czy w Internecie ma budzić w nas jeszcze większą tęsknotę za rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem w Eucharystii. Komunia duchowa nie jest taka sama, jak przyjęcie Sakramentu. Ona ma nas przygotować do przyjęcia Pana Jezusa żywego i obecnego pod postacią chleba i wina.
  2. Zgodnie z decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu kolejnych kroków mających pomóc nam wrócić do normalności, informuję, że od dzisiejszej niedzieli (tj. 17 maja) na Mszy Świętej w Kościele w Kostomłotach wewnątrz świątyni może przebywać maksymalnie 38 osób, natomiast w Kościele w Wichrowie 26 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Zapraszam zatem do wspólnego przeżywania Mszy Świętych w naszych Kościołach.
  3. Jutro będziemy radować się wspomnieniem 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar Jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w Jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak On całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.
  4. Jutro, tj. w poniedziałek, rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek rozpoczniemy nowennę, przez którą będziemy przygotowywali się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Korgól, zam. Udanin i Wiktoria Stradowska, zam. Wichrów – zapowiedź pierwsza.
  7. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.