VI Niedziela Wielkanocna 21. 05. 2017 r.

20 maja 2017, godz.2116
  1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.
  2. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.
  3. W najbliższy wtorek zapraszam w imieniu Dyrekcji naszej Szkoły Podstawowej i swoim na uroczystą Mszę Świętą, którą będziemy sprawować w naszym kościele parafialnym o godz. 9.30 z okazji 15 rocznicy nadania imienia tej placówce oraz 10 rocznicy przyjęcia sztandaru.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W miniony piątek dobiegł końca Biały Tydzień, który przeżywaliśmy wraz z Dziećmi I Komunijnymi. Z tej okazji dzieci złożyły dar pieniężny na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w wysokości 600 zł. Za ten gest życzliwości z dziećmi na misjach składam serdeczne Bóg Zapałać!
  6. Trwamy w miesiącu maju, który poświęcony jest szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki odprawiamy codziennie w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę i Święta modlimy się o godz. 16.30.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek.
  8. W piątek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczniemy również modlitwę nowennową przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Naszym modlitwą będzie również towarzyszyć nasza szczególna pamięć o naszych Mamach z okazji Dnia Matki.
  9. Zakończyły się zapisy na pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Pielgrzymka odbędzie się 3 czerwca (sobota). Koszt to 55 zł. Bardzo proszę o regulowanie wpłat oraz o podanie nr PESEL osób biorących udział w tej pielgrzymce.
  10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach ogłasza nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
  11. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o zmianach w konstytucji, o których mówi arcybiskup Józef Michalik, o wizycie Papieża Franciszka w Fatimie oraz o najnowszej książce na temat zamachu na życie św. Jana Pawła II. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o święceniach diakonatu, które miały miejsce 13 maja we wrocławskiej katedrze oraz o tygodniu modlitw za powołanych do małżeństwa.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Goliński zam. Zabłoto i Agnieszka Dominiak zam. Aleksandrów Łódzki oraz Dariusz Poniewierka zam. Kostomłoty i Monika Młyńska zam. Wielki Klincz – zapowiedź trzecia.
  13. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  14. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.