VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

25 maja 2019, godz.2310
  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują ich serca.
  3. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. W piątek, na zakończenie miesiąca maryjnego, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek w stałych godzinach urzędowania.
  5. W najbliższy piątek o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 20 Rocznicy Współpracy Gminy Kostomłoty i Gminy Sierentz. Serdecznie zapraszam w imieniu władz naszej Gminy oraz własnym, do uczestnictwa w tej Eucharystii oraz w tych wydarzeniach które zostały przygotowane z tej okazji.
  6. Również w piątek na godz. 19.00 zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  7. W sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam zatem bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30. W tym dniu pamiętamy też o dzieciach z okazji ich święta, bowiem będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  8. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  9. Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W przyszłą Niedzielę w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Zatem za tydzień, w przyszłą Niedzielę, będziemy mogli wspomóc swoją ofiarą składaną do puszek po Mszach Świętych budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Chmiel, zam. Trzebnica i Justyna Chudy, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.