VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

10 lutego 2018, godz.2147
  1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcam do skorzystania z daru, jakim w Kościele jest Sakrament Namaszczenia Chorych. Jest to Sakrament, który nazywamy również Sakramentem Uzdrowienia. Umacnia on w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z Sakramentu Pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskich nam osób nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie im tego Sakramentu.
  2. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. W najbliższą środę będziemy przeżywać Popielec. Rozpoczniemy tym samym okres Wielkiego Postu, czyli okres Czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominam również, że Post ten obowiązuje wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz.: 8.15 i 17.00, oraz w Wichrowie o godz.: 18.30.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W tym tygodniu od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i głębokie przeżycie rekolekcji wielkopostnych.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna zarówno w poniedziałek jak i w sobotę w/g stałych godzin urzędowania.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Janusz, zam. Środa Śląska i Magdalena Styciuk, zam. Zabłoto – zapowiedź druga.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.