VI Niedziela Zwykła 13. 02. 2022 r.

12 lutego 2022, godz.1908
  1. Dziś 6 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznym. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  3. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  4. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gość Niedzielny w którym przeczytamy m. in. o potrzebie wsłuchiwania się w głos cierpiącego człowieka, o tym kiedy miłość nie rdzewieje oraz co warto wiedzieć o kawie. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  5. Na prośbę firmy wywożącej śmieci z naszego cmentarza parafialnego oraz na prośbę moją, bardzo proszę o to, aby po uroczystościach pogrzebowych nie stawiać wieńców pogrzebowych bezpośrednio przy kontenerach, tylko osobiście wywieźć je do PSZOK-u. Dotyczy to również wycinanych i usuwanych dużych krzewów i drzewek znajdujących się bezpośrednio przy grobach i pomnikach. Prośba ta jest uzasadniona tym, że wszystkie wyżej wymienione rzeczy składowane obok kontenerów nie będą zabierane przez firmę wywożącą śmieci.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.