VI Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

13 lutego 2021, godz.2127
  1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem u nas w Kostomłotach o godz.: 8.00 i 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30.
  4. Dodatkowa Msza Św. w Środę Popielową o godz. 9.00 będzie odprawiona w int. zmarłych uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. Bardzo proszę, aby ze względów epidemiologicznych w tej Mszy Św. uczestniczyły tylko delegacje dzieci i pracowników naszej szkoły.
  5. W Popielec obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  6. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.