VI Niedziela Zwykła 17.02.2019 r.

16 lutego 2019, godz.1813
  1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Katedry Św. Piotra – Święto, Sobota: Św. Polikarpa.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  4. Informacja dla narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – Dekanalny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich w kolejne piątki i niedziele o godz.: 1915. Rozpoczęcie nauk w piątek 22 lutego, zakończenie w niedzielę 17 marca. Zapisy dla chętnych na pierwszym spotkaniu. Następny cykl nauk zaplanowany został na jesień 2019 r.
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożonych jest lutowy nr Nowego Życia.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.