VII Niedziela Zwykłą – 19. 02. 2017 r.

18 lutego 2017, godz.2100
  1. Dziś przeżywamy VII Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Katedry Św. Piotra Apostoła– Święto, Czwartek: Św. Polikarpa.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Również w tym tygodniu nie będzie Mszy Św. w kościele parafialnym.
  4. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia lutowy nr Nowego Życia, a u ministrantów Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o Polskim biskupie, który został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja i jaki jest cel tej podróży?, dlaczego teologia ciała opracowana przez Św. Jana Pawła II ciągle nie trafia do katolików w Polsce, ale i w całym Kościele? oraz o studniówce z klasą. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o głosowaniu, które miało miejsce wśród wrocławskich radnych w sprawie dofinansowania metody in vitro z budżetu miasta, o trwających już przygotowaniach do tegorocznej Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, oraz o Trzebnickim klasztorze, gdzie znajdują się doczesne szczątki Św. Jadwigi – patronki Dolnego Śląska.
  6. Do dzisiejszego nr Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta CD z darmowym programem do wypełnienia Pitów za 2016 rok.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.