VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019 r.

2 marca 2019, godz.2127
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni, jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Kazimierza Królewicza, Środa: Popielec.
  3. W najbliższą środę będziemy przeżywać Popielec. Rozpoczniemy tym samym okres Wielkiego Postu, czyli okres przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominam również, że Post ten obowiązuje wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz.: 9.00 i 17.00, oraz w Wichrowie o godz.: 18.30.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W tym tygodniu od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i głębokie przeżycie rekolekcji wielkopostnych.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Rembiok, zam. Piotrowice i Alicja Jakubczak, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Kazimierz Perużyński. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.