VIII Niedziela Zwykła – 26. 02. 2017 r.

25 lutego 2017, godz.2223
  1. Dziś przeżywamy VIII Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W dzisiejszą Niedzielę tj. 26 lutego rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.
  3. W najbliższą środę będziemy przeżywać Popielec. Rozpoczniemy tym samym okres Wielkiego Postu, czyli okres Czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominam również, że Post ten obowiązuje wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 8.15 i 17.00, oraz w Wichrowie godz. 18.30.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W naszej parafii Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będzie sprawowana Msza Święta. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W tym tygodniu od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i głębokie przeżycie rekolekcji wielkopostnych.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.15 do 17.00, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 17.00 , potem Msza Święta z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  8. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  9. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest jeszcze do nabycia lutowy nr Nowego Życia, a u ministrantów Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o Wielkim Poście, czyli o czasie duchowej walki. Na czym ta walka polega? I czy w ogóle jest ona potrzebna? Która pokusa z punktu widzenia diabła jest najważniejsza?, oraz o Ks. Franciszku Blachnickim, założycielu Ruchu Światło-Życie.. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o 50-leciu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, o adoracyjnej miejskiej Drodze Krzyżowej która odbędzie się we Wrocławiu, oraz o Małgorzacie Wojteczko, która samotnie przeszła 1200 km przez Antarktydę, aby jako pierwsza polka zdobyć biegun południowy.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w tym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną bezpośrednio na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach.
  12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.