Wniebowstąpienie Pańskie 02.06.2019 r.

1 czerwca 2019, godz.2011
  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej Uroczystości odprawiana jest w tygodniu na zakończenie Mszy Świętych wieczornych.
  3. W dzisiejszą Niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Przy wyjściu ze świątyni możemy wspomóc swoją ofiarą składaną do puszek budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, Środa: Św. Bonifacego – Biskupa i Męczennika, Sobota: Św. Jadwigi Królowej.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  7. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej, czyli o godz. 18.30, zapraszam do naszego kościoła rodziców kandydatów do Bierzmowania na krótkie spotkanie organizacyjne.
  8. Spowiedź Święta dla kandydatów do Bierzmowania, rodziców oraz świadków będzie w środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00, potem Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych o godz. 18.00 wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa. Również od godz. 17.00 do godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji w ciszy.
  10. W piątek na godz. 19.00 zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na generalną próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  11. Za tydzień w Niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej na Mszy Św. o godz. 17.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. Polecajmy więc w naszych modlitwach kandydatów do tego Sakramentu i ich rodziny.
  12. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Gołdyn, zam. Kostomłoty i Oliwia Staszewska, zam. Ostrowiec Świętokrzyski – zapowiedź pierwsza.
  14. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.