Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020 r.

23 maja 2020, godz.2222
  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. W dzisiejszą Niedzielę, tj. 24 maja, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
  3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  4. W przyszłą Niedzielę, tj. 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Spowiedź i Komunię św. Wielkanocną. Do tej Uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy po wieczornych Mszach Świętych. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Korgól, zam. Udanin i Wiktoria Stradowska, zam. Wichrów – zapowiedź druga.
  6. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Czesława Janiec. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.