Wniebowstąpienie Pańskie 28. 05. 2017 r.

27 maja 2017, godz.2259
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Urszuli Leduchowskiej, Środa: Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny – Święto, Czwartek: Św. Justyna.
  3. Trwamy jeszcze w miesiącu maju, to już ostatnie tak piękne dni, które naznaczone są szczególną obecnością Maryi w naszym życiu i w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Majówki odprawiamy codziennie w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 do środy włącznie. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którym jeszcze nie udało się być w tym roku na nabożeństwach majowych.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek.
  5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszam zatem bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę i Uroczystość o godz. 16.30. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach z racji przypadającego Międzynarodowego Dnia Dziecka.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 17.15 do 18.00, a po niej Msza Święta z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  7. Informacja dla pielgrzymów, którzy w przyszłą sobotę ruszają do Krakowa Łagiewnik: autobus w Wichrowie zabierze pielgrzymów z przystanku autobusowego o godz. 5.45, natomiast pielgrzymi w Kostomłotach zostaną zabrani z przystanku autobusowego koło ronda o godz. 6.00.
  8. W przyszłą sobotę wyjątkowo z racji pielgrzymki do Krakowa Łagiewnik, Msza Św. w Zabłociu zostanie odprawiona w drugą sobotę miesiąca tj. 10 czerwca. Po Mszy Św. tradycyjnie odwiedzę naszych chorych.
  9. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Również w przyszłą Niedzielę pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. W tym roku w Niedzielę 4 czerwca na Polach Wilanowskich przed Świątynią Opatrzności Bożej uczestnicy święta dziękować będą za życie i posługę św. Brata Alberta oraz wszystkie dzieła charytatywne i tworzących je ludzi. My natomiast tu na miejscu będziemy mogli wspomóc swoją ofiarą składaną do puszek po Mszach Św. wszystkie te dzieła, które są prowadzone w kościele polskim.
  11. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: czego nas uczą mali mistycy z Fatimy, o pewnym przełomie w sprawie objawień w Medjugorja, oraz o tym, że coraz więcej osób w naszym kraju zajmuję się w pełni profesjonalną hodowlą gołębi, których cena osiąga nawet 50 tys. euro za sztukę. A w naszym wrocławskim dodatku m.in. o II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy, która miała miejsce w Henrykowie, oraz o wspomnieniach związanych z 46 Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, który miał miejsce we Wrocławiu w 1997 roku.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Liberek zam. Środa Śląska i Magdalena Dziuba zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  13. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  14. Chciałbym poinformować, że został przygotowany projekt na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym, tym samym udało nam się pozyskać dotację od naszej Gminy w wysokości 10 tys. zł. na przeprowadzenie tych prac. Całość inwestycji to kwota 25 tys. zł. Zwracam się więc z ogromną prośbą do wszystkich parafian, gdyby ktoś chciał zostać jednym z fundatorów tego projektu, to bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną. Prace konserwatorskie ruszą najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu i zakończą się w okresie wakacyjnym, tak abyśmy mogli wraz z Ks. Biskupem uroczyście poświęcić odrestaurowany krzyż na naszym wrześniowym odpuście parafialnym, który będzie połączony z wizytacją kanoniczną odbywającą się co 5 lat w każdej z parafii naszej archidiecezji.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.