WNIEBOWSTĄPINIE PAŃSKIE 29. 05. 2022 r.

28 maja 2022, godz.2132
  1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  2. Codziennie przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej.
  3. Trwamy w miesiącu maju, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Majówki po Mszy Św. wieczornej o 18.00, natomiast w Niedzielę majówki o godz. 16.30.
  4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy prosili Maryję o wrażliwość dla wszystkich uczniów Chrystusa na potrzeby innych.
  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą wieczorną, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. W czwartek na 18.00 zapraszam do naszego kościoła na Mszę Świętą tych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy spełnili ustalone wcześniej warunki dopuszczenia do tego Sakramentu. Po Mszy Świętej odbędzie się próba liturgiczna.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  9. W najbliższą Niedzielę, 5 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy ona jednocześnie okres Wielkanocny. Będzie to zarazem pierwsza Niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Członków Żywego Różańca Świętego zapraszam do wspólnej modlitwy o 12.00, a po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Martka zam. Wichrów i Sara Stawiak zam. Maniów Wielki – zapowiedź trzecia ; Jacek Błądek zam. Kostomłoty i Zuzanna Ryszka zam. Sobkowice – zapowiedź druga.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.