X Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

9 czerwca 2018, godz.2206
  1. Przeżywamy dziś 10 Niedzielę Zwykłą.
  2. W ramach Święta Dziękczynienia, które obchodziliśmy w zeszłą Niedzielę pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”, wspomagamy dziś wszystkie dzieła, które są prowadzone w kościele polskim swoją ofiarą składaną do puszek po Mszach Świętych, a przede wszystkim budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Barnaby Apostoła, Środa: św. Antoniego z Padwy, Czwartek: bł. Michała Kozala.
  4. W najbliższą środę wypada 13 czerwca, a wiec nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną przez Różę Różańcową p. Haliny Grzegorek. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  5. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa. Zapraszam zatem bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  7. Tradycją jest, że modlimy się za mieszkańców ulic, którzy przygotowywali w tym roku ołtarz na Boże Ciało i są również odpowiedzialni za wieniec, który będzie reprezentował nas na tegorocznych dożynkach. Informuję więc, że Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Wrocławskiej i ul. Ślężnej zostanie odprawiona 19 października o godz. 18.00.
  8. Dobiegł końca pierwszy etap prac malarskich przy południowej elewacji naszego kościoła oraz kaplicy cmentarnej. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy realizacji tego projektu, a więc całej ekipie firmy p. Andrzeja Rostkowskiego. Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim parafianom i dobrodziejom za składane ofiary na rzecz naszego funduszu remontowo – budowlanego. Trwają jeszcze uzgodnienia związane z pomalowaniem wierzy kościoła, ale na dzień dzisiejszy koszty wynajmu rusztowania przekraczają możliwości finansowe naszej parafii. Chyba, że znajdzie się jakiś sponsor lub darczyńca i sfinansuje w całości koszt wynajęcia takiego rusztowania. Orientacyjna cena wynajmu na okres około 2 tygodni to: 40 tys. zł.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz za ofiarę na kwiaty.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Sroga, zam. Kostomłoty i Kamila Hołdaś, zam. Piskorzów – zapowiedź druga, oraz Wojciech Nykiel, zam. Wrocław i Magdalena Dudek, zam. Kostomłoty – zapowiedz pierwsza.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest najnowszy czerwcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Krystyna Klub. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.