XI Niedziela Zwykła 18. 06. 2017 r.

18 czerwca 2017, godz.0649
  1. Dziś przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Alojzego Gonzag, Piątek: Najświętszego Serca Pana Jezusa – Uroczystość, Sobota: Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w procesjach Eucharystycznych wokół naszego kościoła, które mają miejsce codziennie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Zakończenie oktawy w czwartek. W tym też dniu na wieczornej Mszy Świętej będzie miał miejsc obrzęd błogosławieństwa wianków.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i sobotę.
  5. Trwamy w miesiącu czerwcu. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. W miniony piątek do wieczności odszedł Ks. Jan Hruszowiec. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w Mysłakowie koło Sobótki w Dekanacie Świdnica Wschód. Dla naszych parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych Ks. Jana, będzie podstawiony autobus w Kostomłotach, we wtorek o godz. 10.00 na przystanku koło ronda.
  7. W najbliższy piątek będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam więc w imieniu Dyrekcji naszych szkół oraz swoim na Mszę Świętą z okazji zakończania roku szkolnego. Msza Święta zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.15. W tym dniu obchodzimy również dzień Ojca, pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w ich intencji.
  8. Ze względy na rozpoczynający się niebawem czas wakacji, chciałbym już teraz poinformować, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będą sprawowane Msze Święte niedzielne o godz. 17.00.
  9. Dziś o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięci NMP w Osieku będzie miał miejsce koncert kameralny w wykonaniu Chóru Misericordia z Wrocławia, oraz Młodszej Orkiestry Kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
  10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest czerwcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o wyzwaniach jakie stoją przed Polską w związku z napływem emigrantów i uchodźców, o nabożeństwach pierwszych sobót, o które prosiła matka Boża w swoich objawieniach w Fatimie, o uzdrowieniach, które dokonują się w Polsce przez wstawiennictwo św. Ojca Pio, oraz o tym że tylko w tym roku w 4 krajach afrykańskich 20 mln ludzi zagrożonych jest śmiercią głodową. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o 100-leciu Parafii pw. Św. Antoniego we Wrocławiu, o nowych kadrach w naszym Wrocławskim Seminarium Duchownym, oraz o przypadającej w tym roku 25 rocznicy istnienia wrocławskiej prowincji Sióstr św. Józefa.
  11. Chciałbym poinformować, że został przygotowany projekt na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym, tym samym udało nam się pozyskać dotację od naszej Gminy w wysokości 10 tys. zł. na przeprowadzenie tych prac. Całość inwestycji to kwota 25 tys. zł. Zwracam się więc z ogromną prośbą do wszystkich parafian, gdyby ktoś chciał zostać jednym z fundatorów tego projektu, to bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną. Prace konserwatorskie ruszą najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu i zakończą się w okresie wakacyjnym, tak abyśmy mogli wraz z Ks. Biskupem uroczyście poświęcić odrestaurowany krzyż na naszym wrześniowym odpuście parafialnym, który będzie połączony z wizytacją kanoniczną odbywającą się co 5 lat w każdej z parafii naszej archidiecezji. Jednocześnie chciałbym podziękować tym, którzy już złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. I jeszcze raz chciałbym również podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznej Uroczystości i procesji Bożego Ciała.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.