XII Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

22 czerwca 2019, godz.2042
  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała i codziennych precesji eucharystycznych. Zapraszam więc do licznego udziału w tych procesjach zarówno dzieci jak i młodzież naszej parafii, a do przygotowania asysty tych procesji proszę w tym tygodniu mieszkańców poszczególnych miejscowości i tak: w poniedziałek mieszkańców Wichrowa, we wtorek mieszkańców Zabłota, w środę mieszkańców Jenkowic, w czwartek mieszkańców Kostomłot. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym też dniu na wieczornej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wianków.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Narodzenie św. Jana Chrzciciela – Uroczystość, Piątek: Najświętszego Serca Pana Jezusa – Uroczystość
  4. W piątek przypada wspomniana już Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas, Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte w tym dniu będziemy sprawować o godz. 17.00 w Wichrowie i wieczorna Msza Święta w Kostomłotach o godz. 18.00.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu ofiara zbierana na tacę przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Msze Święte w tym dniu będziemy sprawować o godz. 17.00 w Wichrowie i wieczorna Msza Święta w Kostomłotach o godz. 18.00.
  6. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.