XII Niedziela Zwykła 25. 06. 2017 r.

24 czerwca 2017, godz.2144
  1. Dziś przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Ireneusza, Czwartek: Św. Apostołów Piotra i Pawła – Uroczystość.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  4. To już ostatnie dni miesiąca czerwca. Zapraszam więc bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 do piątku włącznie.
  5. Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu godz. 7.30. Po Mszy Św. tradycyjnie odwiedzę naszych chorych.
  6. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Ze względu na rozpoczynający się czas wakacji, chciałbym poinformować, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będą sprawowane w naszym kościele Msze Święte niedzielne o godz. 17.00.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest czerwcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o „smaku ostatniej wieczerzy”, o objawieniach, które miały miejsce ponad 140 lat temu w Gieczwałdzie, oraz o tym, że za 5 lat nie będziemy potrzebować gazu z Rosji. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o wrocławskich obchodach Uroczystości Bożego Ciała, o chrześcijańskich wyzwaniach wobec współczesnego świata, oraz o świętowaniu we Wrocławiu 50-lecia istnienia duszpasterstwa niewidomych i niesłyszących.
  9. Chciałbym poinformować, że trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża z piaskowca, który znajduje się na terenie przykościelnym. Całość inwestycji to kwota 25 tys. zł. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy już złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.