XIII Niedziela Zwykła 02. 07. 2017 r.

2 lipca 2017, godz.0652
  1. Dziś przeżywamy 13 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Dla wielu z nas rozpoczął się czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Bóg – Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły m. in. przez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Tomasza, Czwartek: Bł. Marii Teresy Leduchowskiej, Piątek: Św. Henryka, Sobota: Św. Jana z Dukli
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 16.30, a później Msza Święta wyjątkowo godz. 17.00.
  6. W piątek obchodzimy wspomnienie Św. Henryka, Patrona J. Em. Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza. Z tej okazji polecam szczególnym modlitwą wiernych Osobę naszego Arcybiskupa Seniora.
  7. Ze sprawami związanymi z ewentualnym pogrzebem bardzo proszę o kontakt z p. Mariuszem Krzyżakiem lub p. Katarzyną Zubel.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest lipcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o nowym wakacyjnym cyklu pod nazwą „Życie na wyspie”, o tym jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem, oraz o tym, że polski dwulatek zna średnio 133 słowa. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o uroczystościach ku czci Św. Jana Chrzciciela, o ludziach Boga, którzy niebawem spotkają się w Dobroszycach, oraz o Solidarności Walczącej i o tym, co pozostało dziś z tej idei opowiada Kornel Morawiecki.
  9. Chciałbym poinformować, że trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym. Całość inwestycji to kwota około 25 tys. zł. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy w minionym tygodniu złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  10. W dniach z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 25 Jubileuszowa Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę w miarę możliwości o zaangażowanie się nas wszystkich oraz poszczególnych miejscowości naszej parafii w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciałyby przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych.
  11. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.