XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019 r.

6 lipca 2019, godz.2057
  1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Jana z Dukli, Czwartek: św. Benedykta, Piątek: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  3. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Ze względu na czas wakacji, chciałbym przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się plan niedzielnych Mszy Świętych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in.: Jezu, Ty się tym zajmij czyli teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć i jak traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij”, ponadto w Gościu rozmowa z ks. Tomaszem Horakiem o tym, jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół oraz reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest góra krzyży w Szawlach. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest też do nabycia najnowszy nr „Nowego Życia”. Zapraszam do lektury tych czasopism.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Filip Gracek, zam. Wrocław i Jowita Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.