XIV Niedziela Zwykła 09. 07. 2017 r.

8 lipca 2017, godz.2139
  1. Dziś przeżywamy 14 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Bóg – Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły m. in. przez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Benedykta – patrona Europy, Środa: Św. Brunona z Kwerfurtu, Czwartek: Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, Sobota: Św. Bonawentury.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  5. W najbliższą czwartek wypada 13 lipca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Anny Niedobitek. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest lipcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o przełomie w relacjach z Litwą, o szaleństwie jakie ogarnęło Europę, oraz o tym jak współcześnie bronić wartości związanych z rodziną. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o konsekracji odbudowanej świątyni pw. Św. Józefa w Oławie, oraz o tym, że do 37 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zostało już tylko 3 tygodnie.
  7. Trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym. Całość inwestycji to kwota około 25 tys. zł. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  8. W dniach z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 25 Jubileuszowa Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę w miarę możliwości o zaangażowanie się nas wszystkich oraz poszczególnych miejscowości naszej parafii w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.