XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

10 sierpnia 2019, godz.2250
  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Czwartek: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Sobota: św. Jacka.
  4. We wtorek wypada 13 sierpnia, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed nabożeństwem będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, mamy więc obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.
  6. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – „cud nad Wisłą” – pamiętajmy w naszych modlitwach o polskich żołnierzach w dniu ich święta.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Strzelecki, zam. Kostomłoty i Magdalena Albert, zam. Proszkowice – zapowiedź trzecia ; Wojciech Drozdek, zam. Kostomłoty i Dagmara Szuluk, zam. Chwałów – zapowiedź trzecia.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.