XIX Niedziela Zwykła 13. 08. 2017 r.

12 sierpnia 2017, godz.2134
  1. Dziś przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku.
  3. W dzisiejszą Niedzielę wypada 13 sierpnia, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Wyjątkowo z racji naszej wspólnej modlitwy do Pani Fatimskiej, o godz. 18.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta, a później odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Przed naszym nabożeństwem będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Wtorek: Wniebowzięcie N.M. Panny – Uroczystość, Czwartek: Św. Jacka.
  5. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a więc o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej Archidiecezji. Również w tym uroczystym dniu po każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia kwiatów i ziół.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w sobotę.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Grębowiec zam. Jenkowice i Patrycja Laudowicz zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź trzecia.
  8. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.