XV Niedziela Zwykła 14.07.2019 r.

14 lipca 2019, godz.0657
  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Bonawentury, Wtorek: N. M. Panny z Góry Karmel, Sobota: bł. Czesława – Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  4. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest też do nabycia wakacyjny nr „Nowego Życia”. Zapraszam do lektury tych czasopism.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Filip Gracek, zam. Wrocław i Jowita Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  6. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.

Ks. Rafał Kupczak