XV Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

14 lipca 2018, godz.2301
  1. Przeżywamy dziś 15 Niedzielę Zwykłą.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz, krzyżyk lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego i Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu. Módlmy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży o dobry czas urlopów dla dorosłych oraz o pogodę dla rolników na czas żniw.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: N.M. Panny z Góry Karmel, Piątek: Bł. Czesława, Głównego Patrona Miasta Wrocławia.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian Stadnik, zam. Zabłoto i Małgorzata Kozioł, zam. Kulin – zapowiedź trzecia, oraz Tomasz Haniecki zam. Chojnów i Dominka Kulba zam. Jenkowice – zapowiedz pierwsza.
  7. W dniach z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 26 Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach, tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę w miarę możliwości, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, o zaangażowanie się nas wszystkich oraz poszczególnych miejscowości naszej parafii w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych. Również z tej okazji w przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na organizację poczęstunku dla naszych pielgrzymów.
  8. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Helena Kotulska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.