XV Niedziela Zwykła 16. 07. 2017 r.

15 lipca 2017, godz.2221
  1. Dziś przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Bł. Czesława – Patrona Archidiecezji Wrocławskiej, Sobota: Św. Marii Magdaleny – Święto.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek oraz w sobotę.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest lipcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o apelu do Polaków jaki skierował prezydent USA, o pożarze Gorzowskiej Katedry oraz o kolejnych badaniach nad Całunem Turyńskim. A w naszym wrocławskim dodatku m.in. o legendach jakie krążą wokół Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola, oraz o ostatniej prostej do Igrzysk Sportowych, które odbędą się w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu.
  6. Trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu osobiście lub na konto parafii złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  7. W dniach z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 25 Jubileuszowa Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę w miarę możliwości o zaangażowanie się nas wszystkich oraz poszczególnych miejscowości naszej parafii w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Ziobro zam. Kostomłoty i Anna Kasztelan zam. Wrocław – zapowiedź pierwsza.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.