XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019 r.

20 lipca 2019, godz.2147
  1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Marii Magdaleny, Wtorek: św. Brigidy, Środa: św. Kingi, Czwartek: św. Jakuba, Piątek: św. Joachima i Anny, Rodziców N. M. Panny.
  3. Zbliża się czas Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  4. Tradycyjnie jak co roku przez nasze miejscowości będzie również przechodzić Legnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi w tym roku zatrzymają się tylko na postój w Zabłociu na boisku 30 lipca (wtorek) około godz. 7.30. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie w miarę możliwości poczęstunku dla naszych gości.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie, dlaczego w Polsce brakuje leków?, oraz poznamy najważniejsze sanktuarium maryjne na Słowacji. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Filip Gracek, zam. Wrocław i Jowita Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia ; Mateusz Szydłowski, zam. Kostomłoty i Ewa Stadnik, zam. Mieczków – zapowiedź pierwsza ; Kamil Fornal, zam. Wichrów i Karolina Gadawska, zam. Wichrów – zapowiedź pierwsza.
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.