XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

21 lipca 2018, godz.2208
  1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą.
  2. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pamiętajmy, że pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność. Módlmy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży o dobry czas urlopów dla dorosłych oraz o pogodę dla rolników na czas żniw.
  3. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy nas wszystkich do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu swojej podróży. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Brigidy Patronki Europy, Wtorek: Św. Kingi, Środa Św. Jakuba Apostoła, Czwartek: Św. Joachima i Anny Rodziców N.M. Panny
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Haniecki zam. Chojnów i Dominka Kulba zam. Jenkowice – zapowiedz druga.
  7. W dniach z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 26 Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach, tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę w miarę możliwości, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, o zaangażowanie się nas wszystkich oraz poszczególnych miejscowości naszej parafii w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych. Również z tej okazji dziś po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na organizację poczęstunku dla naszych pielgrzymów.
  8. W związku z przygotowaniami do przyjęcia pielgrzymów grupa odpowiedzialna za zorganizowanie posiłku w Zabłociu prosi wszystkich którzy chcieli by pomóc w tych przygotowaniach o zgłoszenie się na najbliższą niedzielę tj. 29 lipca w świetlicy wiejskiej w Zabłociu. Każda para rąk mile widziana!
  9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.