XVI Niedziela Zwykła 23. 07. 2017 r.

22 lipca 2017, godz.2225
  1. Dziś przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Kingi, Wtorek: Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa, Środa: Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, Sobota: Św. Marty.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  5. Z racji wspomnienia w tym tygodniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców, w przyszłą niedzielę tj. 30 lipca zapraszam kierowców ze swoimi pojazdami na Msze Święte, w czasie których będziemy modlić się o bezpieczeństwo na drogach, a po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.
  6. Trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu osobiście lub na konto parafii złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  7. Już za tydzień z 30 na 31 lipca zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 25 Jubileuszowa Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach, tj. przy ul. Słonecznej oraz przy naszym Gimnazjum. W związku z tym bardzo proszę, w miarę możliwości, o zaangażowanie się nas wszystkich w dobre przyjęcie pielgrzymów. Osoby, które mogłyby i chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg, proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych. Również z tej okazji w przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na organizacje poczęstunku dla naszych pielgrzymów.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest lipcowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: wywiad z wicepremierem Matuszem Morawieckim o wyrównywaniu szans, hierarchii wartości oraz o kompromisie w sprawie zakazu handlu w niedziele, i o tym, że cierpliwość Włochów w stosunku do tysięcy imigrantów już się wyczerpała. A w naszym wrocławskim dodatku m.in. o IX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Bezdomnych w piłce ulicznej, oraz o najskuteczniejszej broni mistrza Polski w karate.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Ziobro zam. Kostomłoty i Anna Kasztelan zam. Wrocław – zapowiedź druga.
  10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.