XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

27 lipca 2019, godz.2219
  1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Marty, Środa: św. Ignacego z Loyoli.
  3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych. W czasie spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Zbliża się czas Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  6. Tradycyjnie jak co roku przez nasze miejscowości będzie również przechodzić Legnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi w tym roku zatrzymają się tylko na postój w Zabłociu na boisku 30 lipca (wtorek) około godz. 7.30.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  8. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszam do podjęcia tego wyrzeczenia.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Szydłowski, zam. Kostomłoty i Ewa Stadnik, zam. Mieczków – zapowiedź druga ; Kamil Fornal, zam. Wichrów i Karolina Gadawska, zam. Wichrów – zapowiedź druga ; Marcin Strzelecki, zam. Kostomłoty i Magdalena Albert, zam. Proszkowice – zapowiedź pierwsza ; Wojciech Drozdek, zam. Kostomłoty i Dagmara Szuluk, zam. Chwałów – zapowiedź pierwsza.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Zygmunt Kuriata. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.