XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

28 lipca 2018, godz.2130
  1. Przeżywamy dziś 17 Niedzielę Zwykłą.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczynili się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z tego nałogu.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Ignacego z Loyoli, Środa: Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Sobota: Św. Jana Marii Vianneya.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00, a po niej Msza Święta o godz. 18.00 z Nowenną i Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  5. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Haniecki zam. Chojnów i Dominka Kulba zam. Jenkowice – zapowiedz trzecia.
  8. Już jutro w godzinach popołudniowych (około godz.: 17.30) zatrzyma się w naszej parafii, w Kostomłotach 26 Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach, tj. przy ul. Słonecznej oraz przy Gimnazjum. Bardzo proszę o gorące i serdeczne przyjęcie naszych gości i już teraz pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażują się w organizację przyjęcia naszych pielgrzymów. W ramach pobytu pielgrzymów u nas w parafii zapraszam bardzo serdecznie jutro na wspólną modlitwę do naszego kościoła. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19.30 i zakończy się Apelem Jasnogórskim około godz. 20.30.
  9. W związku z przygotowaniami do przyjęcia pielgrzymów grupa odpowiedzialna za zorganizowanie posiłku w Zabłociu prosi wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tych przygotowaniach o zgłoszenie się dziś w niedzielę w świetlicy wiejskiej w Zabłociu. Każda para rąk mile widziana!
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.