XVII Niedziela Zwykła 30. 07. 2017 r.

29 lipca 2017, godz.2239
  1. Dziś przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku.
  3. Już w tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich działach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, zachęcam do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i nie częstowania nim też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i naszego Narodu.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Ignacego z Loyoli, Wtorek: Św. Alfonsa Liguori, Piątek: Św. Jana Marii Vianneya.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt z p. Katarzyną Zubel lub p. Mariuszem Krzyżakiem.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątekod godz. 16.00 do godz. 17.00, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 z Nowenną i Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  7. Trwa zbiórka na sfinansowanie projektu na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu osobiście lub na konto parafii złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
  8. Już dziś w godzinach popołudniowych (około godz. 17.00) dotrze do naszej parafii w Kostomłotach 25 Jubileuszowa Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi będą spali w dwóch wyznaczonych miejscach tj. przy ul. Słonecznej oraz przy naszym Gimnazjum. Bardzo proszę o gorące i serdeczne przyjęcie naszych gości i już teraz pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację przyjęcia pielgrzymów.
  9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest lipcowo-sierpniowy nr Nowego Życia. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym przez Prezydenta Andrzeja Dudę, o ewangelizacji na ulicach, oraz o ludziach, do których zadzwonił Papież Franciszek. A w naszym wrocławskim dodatku m.in. o przygotowaniach do8 Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w Henrykowie, oraz o rozpoczynającej się już w tym tygodniu Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Ziobro zam. Kostomłoty i Anna Kasztelan zam. Wrocław – zapowiedź trzecia, oraz Grzegorz Grębowiec zam. Jenkowice i Patrycja Laudowicz zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź pierwsza.
  11. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.

Proboszcz­