XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2019 r.

3 sierpnia 2019, godz.2212
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc nasza wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Święto Przemienienia Pańskiego, Środa: bł. Edmunda Bojanowskiego, Czwartek: św. Dominika, Piątek: św. Teresy Benedykty od Krzyża, Sobota: św. Wawrzyńca.
  4. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację poczęstunku dla naszych gości – pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.
  5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo – budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Szydłowski, zam. Kostomłoty i Ewa Stadnik, zam. Mieczków – zapowiedź trzecia ; Kamil Fornal, zam. Wichrów i Karolina Gadawska, zam. Wichrów – zapowiedź trzecia ; Marcin Strzelecki, zam. Kostomłoty i Magdalena Albert, zam. Proszkowice – zapowiedź druga ; Wojciech Drozdek, zam. Kostomłoty i Dagmara Szuluk, zam. Chwałów – zapowiedź druga.
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.