XVIII Niedziela Zwykła 05.08.2018 r.

4 sierpnia 2018, godz.2318
  1. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po Mszy Świętej nasza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia każdego człowieka wierzącego w Niedzielnej Mszy św. bez względu na to, gdzie będziemy na wakacyjnym szlaku naszego odpoczynku.
  3. W miesiącu sierpniu wielu naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy niosą także i nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Święto Przemienienia Pańskiego, Wtorek: Bł. Edmunda Bojanowskiego, Środa: Św. Dominika, Czwartek: Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Piątek: Św. Wawrzyńca, Sobota: Św. Klary.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację przyjęcia pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.
  7. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.