XX Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

18 sierpnia 2018, godz.2258
  1. Przeżywamy dziś 20 Niedzielę Zwykłą.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Bernarda, Wtorek: Św. Piusa X, Środa: Najświętszej Maryi Panny Królowej, Piątek: Św. Bartłomieja Apostoła.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  5. W najbliższą sobotę, tj. 25 sierpnia, będziemy dziękować dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów, a wiec będziemy obchodzić doroczne Dożynki Gminne. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w naszym Kościele Parafialnym o godz.: 14.00. W imieniu władz Gminy i swoim, serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej uroczystości liturgicznej, a później we wspólnej zabawie na stadionie.
  6. W ramach Dożynek Gminnych, Fundacja DKMS – „Pokonajmy Nowotwór Krwi” – w godz. od 15.00 do 20.00, będzie przeprowadzała akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorych na białaczkę. Dawcą może zostać zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 lat. Gorąco zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
  7. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.