XX Niedziela Zwykła 20. 08. 2017 r.

20 sierpnia 2017, godz.0655
  1. Dziś przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Przypominam, o obowiązku wynikającym z Przykazań Bożych uczestniczenia w Niedzielnej Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Piusa X, Wtorek: N.M. Panny Królowej, Czwartek: św. Bartłomieja Apostoła, Sobota: N.M. Panny Częstochowskiej – Uroczystość.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  5. W najbliższą sobotę, tj. 26 sierpnia, będziemy dziękować dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów, a wiec będziemy obchodzić doroczne Dożynki Gminne. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w naszym Kościele Parafialnym o godz.: 14.00. W imieniu władz Gminy i swoim, serdecznie zapraszam do licznego udziału w tych uroczystościach liturgicznych, a później we wspólnej zabawie na stadionie.
  6. Trwają kompleksowe prace renowacyjne naszego krzyża, a tym samym trwa zbiórka na sfinansowanie tego projektu. Gdyby ktoś chciał jeszcze wesprzeć tą inicjatywę, to bardzo proszę o osobisty kontakt lub o jej wsparcie poprzez konto Internetowe naszej parafii. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg zapłać.
  7. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z ostatniej już w tym roku edycji bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Kurs jest całkowicie bezpłatny, będzie odbywał się w GOK-u tylko popołudniami. Planowane rozpoczęcie kursu to wrzesień. Ilość miejsc ograniczona tj. 12 osób. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej.
  8. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy min.: o duchowej adopcji dziecka poczętego, o legendarnym angielskim lotniku, który jest kandydatem na ołtarze, oraz o Bolesławie Prusie, który szukał Boga w swoim życiu. A w naszym wrocławskim dodatku: o Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy, która stała się sławna na całą Polskę za przyczyną pewnej pielgrzymkowej piosenki, o nowej specjalności w ofercie PWT, oraz o przeszłości ukrytej w ziemi.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Krystyna Popielarz i + Krzysztof Kamysz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.