XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019 r.

24 sierpnia 2019, godz.1959
  1. Dziś ostania niedziela sierpnia. Kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte będą sprawowane w Wichrowie o godz. 17.00, natomiast w Kostomłotach o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Wtorek: św. Moniki, Środa: św. Augustyna, Czwartek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  4. W przyszłą Niedzielę wypada 1 września, a więc kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. W czasie Mszy Świętych będziemy modlić się w int. naszej Ojczyzny oraz w intencji biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych, a także wszystkich wiernych, którzy ponieśli śmierć w czasie II Wojny Światowej.
  5. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych. Również od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie, przywracamy sprawowanie Mszy Świętej o godz. 17.00.
  6. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie miała miejsce 2 września, tj. poniedziałek, o godz. 8.15.
  7. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną, czyli „pierwszaków”. Zapraszam również wszystkie pozostałe dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.