XXI Niedziela Zwykła 27. 08. 2017 r.

26 sierpnia 2017, godz.2229
  1. Dziś przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą.
  2. To już ostanie dni wakacji, urlopów, odpoczynku. Postarajmy się przeżyć go z Bogiem w sercu i z dziękczynieniem za ten czas.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Augustyna, Wtorek: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, Piątek: Bł. Bronisławy.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz.: 17.00 do godz.: 18.00, a po niej Msza Święta o godz.: 18.00 z Nowenną i Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania ze Spowiedzi Świętej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie miała miejsce 4 września o godz.: 8.15.
  6. W najbliższą środę zostanie poświęcony odnowiony krzyż na końcu ul. Szpitalnej znajdujący się za Państwem Asyngier w stronę Jakubkowic. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy przy krzyżu po wieczornej Mszy Świętej, czyli o godz.: 19.00.
  7. Spotkanie oraz próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w środę i piątek po wieczornej Mszy Świętej czyli około godz.: 18.30. Obecność na tych spotkaniach proszę traktować jako obowiązkową.
  8. W piątek wypada 1 września, a więc kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Na Mszy Świętej o godz.: 18.00 będziemy się modlić w int. naszej Ojczyzny, oraz w intencji biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych, którzy ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej.
  9. Msza Święta w Zabłociu oraz odwiedziny Chorych w miesiącu wrześniu wyjątkowo będą miały miejsce w drugą sobotę września tj. 9 września.
  10. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz.: 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych. Również od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie przywracamy sprawowanie Mszy Świętej o godz.: 17.00.
  11. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg zapłać. Msza Św. w intencji wszystkich ofiarodawców tego dzieła zostanie odprawiona 4 września o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Mszy Świętej.
  12. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z ostatniej już w tym roku edycji bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Kurs jest całkowicie bezpłatny, będzie odbywał się w GOK-u tylko popołudniami. Planowane rozpoczęcie kursu to wrzesień. Ilość miejsc ograniczona tj. 12 osób. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  13. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy min.: o filmie „Misja”, gdzie oprócz wspaniałych zdjęć i Oskarowej muzyki znajdziemy frapującą historię Ojców Jezuitów, którzy zbudowali w Ameryce społeczeństwo prawie idealne, kierujące się zasadami Ewangelii, oraz o przedziwnej znajomości francuskiego księdza i polskiego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. A w naszym wrocławskim dodatku: o Ewangelizacji w wirtualnym internetowym świecie, która przynosi bardzo realne efekty w rzeczywistości, oraz o szczególnym zdobywaniu szczytu Ślęży w dniu 9 września tego roku.
  14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Gliwa, zam. Kostomłoty i Aneta Kuriata, zam. Brodno – zapowiedź pierwsza.
  15. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Grzegorz Kunecki, + Ludmiła Pałac. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  17. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.