XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019 r.

31 sierpnia 2019, godz.2321
  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie miała miejsce jutro, tj. w poniedziałek o godz. 8.15.
  3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do o godz. 18.00, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych. W czasie spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. W najbliższą sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  5. Z racji przypadającego Święta ku czci Narodzenia N. M. Panny Uroczystość Odpustowa w naszym kościele filialnym w Wichrowie będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Z racji Uroczystości ku czci Matki Bożej na Mszach Świętych zostanie poświęcone ziarno na zasiew. Zachęcam wszystkich rolników, działkowców do przyniesienia ziarna do pobłogosławienia. Okazja do Spowiedzi Świętej przed Uroczystością Odpustową będzie w Wichrowie w sobotę od godz. 19.00 do godz. 19.30.
  6. Również w najbliższą niedzielę, tj. 8 września, będziemy dziękować dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów, a więc będziemy obchodzić doroczne Dożynki Gminne. Uroczysta Msza Święta polowa zostanie odprawiona na boisku w Zabłociu o godz. 13.30. W imieniu władz Gminy i swoim, serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej Uroczystości, a później we wspólnej zabawie i spotkaniu na boisku.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. W niedzielę 15 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne, które potrwają do 11 października. Nauki odbywać się będą w piątki i niedzielę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński, zapraszam do wzięcia udziału w tych naukach.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  10. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Dariusz Zelny. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.