XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

1 września 2018, godz.2238
  1. Przeżywamy dziś 22 Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po Mszy Świętej nasza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Jutro o godz. 8.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszam więc dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo na ten nowy czas zdobywania wiedzy i umiejętności w szkolnych ławach.
  3. Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku szkolnego do naszej parafii został skierowany na praktykę kl. Wojciech Braniewski. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy mu dobrego przygotowania na drodze do Chrystusowego kapłaństwa.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Grzegorza Wielkiego, Sobota: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  5. W najbliższą sobotę, tj. 8 września, z racji Uroczystości ku czci Matki Bożej na Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie poświęcone ziarno na zasiew. Zachęcam wszystkich rolników, działkowców do uczestnictwa w tej Mszy Św. i przyniesienia ziarna do pobłogosławienia.
  6. Z racji przypadającego Święta ku czci Narodzenia N. M. Panny odpust w naszym kościele filialnym w Wichrowie będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę o godz. 12.30. Z tej racji w przyszłą niedzielę porządek Mszy Św. będzie następujący: tu w kościele parafialnym Msze Święte o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00. Msza Święta odpustowa w Wichrowie, tak jak już wspomniałem, zostanie odprawiona o godz. 12.30. Okazja do Spowiedzi świętej przed odpustem będzie w piątek od godz. 16.00 do godz. 16.30.
  7. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną. Zapraszam również wszystkie dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca – zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  10. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  11. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz wrześniowy nr Nowego Życia.
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.