XXII Niedziela Zwykła 03. 09. 2017 r.

2 września 2017, godz.2235
  1. Dziś przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po Mszy Świętej nasza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  3. W najbliższy piątej tj. 8 września z racji Uroczystości ku czci Matki Bożej na Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie poświęcone ziarno na zasiew. Zachęcam wszystkich rolników, działkowców do uczestnictwa w tej Mszy Św. i przyniesienia ziarna do pobłogosławienia.
  4. Z racji przypadającego Święta ku czci Narodzenia N.M. Panny odpust w naszym kościele filialnym w Wichrowie będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Z tej racji w przyszłą niedzielę porządek Mszy Św. będzie następujący: tu w kościele parafialnym Msze Święte o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00. Msza Święta odpustowa w Wichrowie tak jak już wspomniałem, zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  5. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną. Zapraszam również wszystkie dzieci ze starszych klasach, które chciałyby poświęcić swoje tornistry, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  7. Spotkanie oraz próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek po wieczornych Mszach Świętych czyli około godz. 18.30. Obecność na tych spotkaniach proszę traktować jako obowiązkową.
  8. Msza Święta w Zabłociu oraz odwiedziny chorych będą miały miejsce w najbliższą sobotę tj. 9 września o godz. 7.30.
  9. Jutro o godz. 8.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam więc dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo na ten nowy czas zdobywania wiedzy i umiejętności w szkolnych ławach. Również jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich ofiarodawców dzieła odnowienia naszego krzyża przykościelnego.
  10. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z ostatniej już w tym roku edycji bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Kurs jest całkowicie bezpłatny, będzie odbywał się w GOK-u tylko popołudniami. Planowane rozpoczęcie kursu to wrzesień. Ilość miejsc ograniczona tj. 12 osób. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  11. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Jacek Kiciński dnia 16 września (sobota). Wizytacja ta będzie połączona w tym roku z Odpustem Parafialnym oraz udzieleniem naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy min.: o tym, że Niedziela bez Mszy Świętej nie jest Niedzielą, o pomyśle 500 +, ale tym razem dla nauczycieli oraz o szczęśliwie zakochanych Siostrach zakonnych.
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Gliwa, zam. Kostomłoty i Aneta Kuriata, zam. Brodno – zapowiedź druga.
  14. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.