XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

8 września 2018, godz.1426
  1. Przeżywamy dziś 23 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Św. Jana Chryzostoma, Bpa i Doktora Kościoła, Piątek: Podwyższenia Krzyża Świętego – Święto, Sobota: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  3. W najbliższy czwartek wypada 13 września, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Lilianny Krycińskiej. Przed naszym nabożeństwem będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  4. W najbliższy piątek, tj. 14 września, przypada nasza Uroczystość Odpustowa, która zostaje przesunięta na niedzielę, tak aby jak największa liczba naszych parafian mogła wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arkadiusza Krziżoka – Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego naszej Archidiecezji Wrocławskiej, zostanie odprawiona o godz. 13.00.
  5. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  6. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła i obejścia wokół niego przed Uroczystością Odpustową. Sprzątanie to odbędzie się w sobotę od godz. 9.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców, odbędzie się w naszym kościele w środę po wieczornej Mszy Świętej czyli o godz. 18.30.
  9. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Dzień Środków Masowego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz wrześniowy nr Nowego Życia.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Roman Petrynskyi, zam. Dubeczno, i Mirosława Flaka, zam. Wichrów – zapowiedź pierwsza.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Janina Papierz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.