XXIII Niedziela Zwykła 10. 09. 2017 r.

9 września 2017, godz.2336
  1. Dziś przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Jana Chryzostoma, Bpa i Doktora Kościoła, Czwartek: Podwyższenia Krzyża Świętego – Święto, Piątek: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Sobota: Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
  3. W najbliższą środę wypada 13 września, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Marka Krycińskiego. Przed naszym nabożeństwem będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  4. W najbliższy czwartek, tj. 14 września, przypada nasza Uroczystości Odpustowa, która z racji Wizytacji Kanonicznej zostaje przesunięta na sobotę. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00.
  5. Plan wizytacji jest następujący: o godz. 14.30 – Spotkanie ze wspólnotą w Zabłociu,
    o godz. 15.00 – Spotkanie ze wspólnotą w Wichrowie, o godz. 16.00 – Poświęcenie Krzyża Przykościelnego, spotkanie ze wspólnotą w Kostomłotach (Róże Różańcowe, Katecheci, LSO), o godz. 1630 – Spotkanie z Radą Parafialną (na plebani), o godz. 18.00 – Msza Św. Odpustowa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
  6. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła i obejścia wokół niego na Uroczystość Odpustową. Sprzątanie to odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
    To zaproszenie kieruję szczególnie do rodziców naszej młodzieży, która przyjmie w tą sobotę Sakrament Bierzmowania.
  7. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem będzie w piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i sobotę.
  9. Spotkanie oraz próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek po wieczornych Mszach Świętych czyli około godz. 18.30. W poniedziałek na próbę zapraszam również świadków Bierzmowania, którzy zostali wybrani przez kandydatów, do tego Sakramentu.
  10. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z ostatniej już w tym roku edycji bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego. Są jeszcze 2 wolne miejsca i będziemy mogli już rozpocząć kurs. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Chciałbym również poinformować, że od poniedziałku w GOK-u, będą już do odebrania Certyfikaty ukończenia poprzedniej edycji naszego kursu komputerowego.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich.
    U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?, o mijającej w tym roku 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie, oraz o zadowoleniu Pana Boga z pracy głównego dyrektora festiwalu Rawa Blues. A na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia, który w głównej mierze poświęcony jest tematowi służby drugiemu człowiekowi i nie tylko.
  12. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Dzień Środków Masowego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać.
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Gliwa, zam. Kostomłoty i Aneta Kuriata, zam. Brodno – zapowiedź trzecia.
  14. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.­