XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

14 września 2019, godz.2131
    1. Przeżywamy dziś 24 Niedzielę Zwykłą i zarazem nasz doroczny Odpust Parafialny.
    2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie naszej dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
    3. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
    4. Dzisiejsza Niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone są na utrzymanie naszej Archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
    5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
    6. Zapraszam do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę połączonej z nocnym czuwaniem w dniach 20 – 21 września (piątek – sobota). Wyjazd na pielgrzymkę w piątek 20 września o godz. 16.00 z przestanku przy rondzie. Program jest następujący: o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, potem indywidualny udział w czuwaniu, o północy Msza Święta. Około godz. 02.00 wyjazd z Częstochowy. Koszt 50 złotych. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii po Mszach Świętych oraz w tygodniu po wieczornych nabożeństwach. Ilość miejsc ograniczona.
    7. Zapraszam do udziału w pielgrzymce autokarowej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd na pielgrzymkę w czwartek 3 października o godz. 14.00 z przestanku przy rondzie. Koszt 35 złotych. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii po Mszach Świętych oraz w tygodniu po wieczornych nabożeństwach. Ilość miejsc ograniczona.
    8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
    9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tadeusz Błądek, zam. Kostomłoty i Paulina Kubicka, zam. Nowa Ruda – zapowiedź druga.
    10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.