XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

15 września 2018, godz.2245
  1. Przeżywamy dziś 24 Niedzielę Zwykłą i zarazem nasz doroczny Odpust Parafialny.
  2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Jutro, tj. 17 września, przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, Piątek: Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – Święto.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  7. Informuję, że dekanalne Nauki Przedmałżeńskie będą odbywały się w kościele Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich w kolejne piątki i niedziele o godz. 1915. Rozpoczęcie nauk w piątek (21 września), zakończenie w niedzielę (14 października). Zapisy dla chętnych na pierwszym spotkaniu. Następny cykl nauk zaplanowany został na marzec 2019 r.
  8. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Odpustową.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Roman Petrynskyi, zam. Dubeczno, i Mirosława Flaka, zam. Wichrów – zapowiedź druga.
  11. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Danuta Grabowska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.