XXIV Niedziela Zwykła 17. 09. 2017 r.

17 września 2017, godz.0654
  1. Dziś przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie naszej wczorajszej Uroczystości Odpustowej połączonej w tym roku z Wizytacją Kanoniczną. Za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Stanisława Kostki – Patrona polskiej młodzieży, Czwartek: Św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty, Sobota: Św. o. Pio z Pietrelciny.
  4. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Środków Masowego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i sobotę.
  6. Już w tym tygodniu rozpoczynamy trzecią edycję kursu komputerowego. Pierwsze spotkanie dla uczestników kursu odbędzie się już jutro, tj. w poniedziałek o godz. 15.30 w sali naszego GOK-u.
  7. Wraz z parafią Wawrzeńczyce organizujemy wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Barda Śląskiego. Pielgrzymka ta będzie miała miejsce 30 września (sobota). Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej przed wejściem do kościoła, a zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o realnej szansie na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore, oraz o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o ponad półtora tysiącu młodych ludzi, którzy wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu młodych na szczycie góry Ślęży, o wydobywaniu na światło dzienne skarbów z naszego Muzeum Archidiecezjalnego, oraz o spotkaniach z ludźmi i chwilach spędzonych nad kartami Pisma Świętego w wywiadzie z Arcybiskupem seniorem Marianem Gołębiewskim.
  9. W dniu wczorajszym Ks. Bp Jacek Kiciński poświęcił nasz nowo odrestaurowany krzyż przykościelny, którego prace konserwatorskie trwały już od ponad miesiąca. Z tej racji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy tak ochoczym sercem odpowiedzieli na ten apel o pomoc finansową w zrealizowaniu tego projektu. Na realizacje tego przedsięwzięcia odpowiedziało 61 osób (rodzin) na łączną kwotę 19.000 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam z serca płynące podziękowanie i wdzięczność za troskę o nasze wspólne dobro jakim są te obiekty sakralne. Dziękuję również tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i zainteresowaniem towarzyszyli i towarzyszą pracownikom, którzy wykonali tą pracę.
  10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.­