XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019 r. – Niedziela Misyjna

19 października 2019, godz.2032
  1. Przeżywamy dziś 29 Niedzielę Zwykłą.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  3. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, dziś przeprowadzone będzie liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję w przyszłą Niedzielę.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: św. Jana Pawła II
  5. W najbliższy czwartek w imieniu Zarządu Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz swoim zapraszam na Mszę Święta o godz. 10.00. Intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty naszych placówek dydaktycznych.
  6. Natomiast w sobotę o godz. 16.30 Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza na Msze Świętą w intencji naszych drogich Seniorów.
  7. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Na dzień 1 Listopada jest też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii.
  9. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 (oprócz wtorku), a w Niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
  10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  11. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  13. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Janina Koźińska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  14. W przyszłą sobotę, a raczej w noc z soboty na niedzielę, przechodzimy na czas zimowy tzn. śpimy o godzinę dłużej. Proszę więc pamiętać o przesunięciu zegarków na odpowiednią godzinę. Z związku ze zmianą czasu zmieniają się również godziny sprawowania Mszy Świętych w tygodniu. Msze Święte od przyszłej niedzieli będą w tygodniu sprawowane o godz. 17.00.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.