XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 r.

20 października 2018, godz.2025
  1. Przeżywamy dziś 29 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Decyzją Stolicy Apostolskiej, w przyszłą niedzielę swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi składanymi na tacę, będziemy mogli wesprzeć młode Kościoły na terenach misyjnych. Zbiórka pieniężna będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Módlmy się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze tak wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli dobrej nowinie o Jezusie Chrystusie.
  3. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, dziś przeprowadzone będzie liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję w przyszłą Niedzielę.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jana Pawła II.\
  5. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty (oprócz wtorku) o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne prośże o załatwianie po wieczornych Mszach Świętych.
  7. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Na dzień 1 Listopada jest też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii.
  9. Informacja dla rodziców i uczniów kl. 8 naszej Szkoły Podstawowej. Po konsultacji z Wydziałem Katechetycznym naszej Kurii Metropolitalnej oraz mojej decyzji uczniowie tych klas przystąpią w tym roku szkolno-katechetycznym do Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły dotyczące tego przygotowania zostaną przekazane uczniom na katechezie szkolnej.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Błądek, zam. Kostomłoty i Agata Brusiło, zam. Paździorno – zapowiedź pierwsza.
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.