XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017 r.

21 października 2017, godz.2136
  1. Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W minioną niedzielę miało miejsce liczenie osób praktykujących swoją obecność w świątyni. PODSUMOWANIE: ilość mieszkańców w naszej parafii: 1777 osób, obecność na Niedzielnej Mszy Św.: 585 osoby – co daje 32,92%, ilość osób przystępujących do Komunii Św.: 260 osób – co daje 43,3 %.
  3. W dzisiejszą Niedzielę prowadzona jest przykościelna zbiórka do puszek na Misje oraz na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Sobota: Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  5. Trwamy w miesiącu październiku, a więc miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie (oprócz wtorku) od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. W najbliższą środę tj. 25 października zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o godz. 19.00. Proszę też mieć ze sobą 50 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów.
  7. W czwartek bardzo serdecznie proszę o pomoc w sprzątaniu naszego cmentarza parafialnego. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, więc zapewne będziemy dbali o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Cmentarz Parafialny jest naszym wspólnym dobrem, więc bardzo proszę o zaangażowanie się w przeprowadzenie tych porządków na naszym cmentarzu. Chętne osoby do sprzątania zapraszam zatem w czwartek na godz. 16.00. Jest też prośba, gdyby ktoś z parafian dysponował podkaszarką, to też bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu takiego sprzętu, pozwoli to na wykoszenie trawy przy ogrodzeniu i między tujami. Tradycyjnie spotykamy się przy bramie wejściowej na cmentarz.
  8. W przyszłą sobotę, a raczej w noc z soboty na niedzielę, przechodzimy na czas zimowy tzn. śpimy o godzinę dłużej. Proszę więc pamiętać o przesunięciu zegarków na odpowiednią godzinę. Z związku ze zmianą czasu zmieniają się również godziny sprawowania Mszy Świętych w tygodniu. Msze Święte w tygodniu będą sprawowane o godz. 17.00.
  9. Zbliża się czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  10. Na dzień 1 Listopada jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o wizycie w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa, o ludziach, którzy bez pieniędzy, karty kredytowej czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę. Co ich spotkało? I jak sobie poradzili? Oraz o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci. Zachęcam do lektury czasopisma.
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.